Przenośniki taśmowe
Transportery taśmowe i ich rodzaje


Transportery taśmowe przystosowane zostały do pracy w rozmaitych dziedzinach przemysłu, od spożywczego poprzez kosmetyczny i motoryzacyjny a skończywszy na przemyśle ciężkim.


Przenośniki taśmowe PCV/PU – idealne do transportu ładunków lekkich i o średnim ciężarze w przemyśle spożywczym, kosmetycznym czy farmaceutycznym, mogą mieć kontakt z żywnością, gdyż uzyskały atest FDA.


Przenośniki taśmowe gumowe przeznaczone są przede wszystkim do przemysłu ciężkich, do transportu ładunków sypkich o większych gabarytach. Wykorzystuje się je w przemyśle energetycznym, wydobywczym, w budownictwie lub rolnictwie.


Przenośniki taśmowe modułowe używane są do zadań lekkich, w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym i motoryzacyjnym. Uszkodzony moduł można zawsze rozmontować i zastąpić go nowym. Często dodatkowo uzbraja się je w zabieraki i obrzeża boczne.


Przenośniki taśmowe siatkowe stosuje się przede wszystkim w piekarnictwie, cukiernictwie, garmażerii a także w sektorze owocowo-warzywnym czy mięsnym. Umożliwiają transport żywności oraz przeprowadzanie dodatkowych zabiegów, takich jak pasteryzacyjna, mrożenie czy blanszowanie.


Przenośniki taśmowe Primacon 2020